Pavkov: Nova Uredba o podsticajima za reciklere vodi ka odgovoranom i održivom tržišnom sistemu
Kurir pre 26 dana

Na predlog Ministarstva zaštite životne sredine Vlada Republike Srbije donela ja novu Uredbu o podsticajnim sredstvima operaterima koji vrše ponovnu upotrebu i ponovno iskorišćenje otpada za period 2026-2028. godine.
Ministarka Sara Pavkov je istakla da je svrha Uredbe podsticanje reciklažne industrije u skladu sa najvišim evropskim standardima u ovoj oblasti. „Donošenje ove Uredbe je važno, zbog toga što smo kroz jedno tranziciono rešenje na odgovoran način zakoračili ka održivom rešavanju pitanja reciklaže. Praktično smo omogućili nastavak državne pomoći za operativne troškove u okviru sistema reciklaže do donošenja izmena i dopuna Zakona o upravljanju otpadom kojim bi se








