Pavkov: Nova Uredba o podsticajima za reciklere vodi ka održivom tržišnom sistemu
RTV pre 26 dana | Tanjug

BEOGRAD - Vlada Srbije donela je, na predlog Ministarstva zaštite životne sredine novu Uredbu o podsticajnim sredstvima operaterima koji vrše ponovnu upotrebu i ponovno iskorišćenje otpada za period 2026-2028. godine, a resorna ministarka Sara Pavkov rekla je danas da ta uredba vodi ka odgovornom i održivom tržišnom sistemu.
Ona je istakla da je svrha Uredbe podsticanje reciklažne industrije u skladu sa najvišim evropskim standardima u ovoj oblasti, saopšteno je iz ministarstva zaštite životne sredine. "Donošenje ove Uredbe je važno, zbog toga što smo kroz jedno tranziciono rešenje na odgovoran način zakoračili ka održivom rešavanju pitanja reciklaže. Praktično smo omogućili nastavak državne pomoći za operativne troškove u okviru sistema reciklaže do donošenja izmena i dopuna Zakona o








