"Zlatni beočug" za predsednika SEMUS-a Dragišu Golubovića

Blic pre 29 dana
"Zlatni beočug" za predsednika SEMUS-a Dragišu Golubovića

Već 35 godina vodi sindikat, baveći se borbom za prava kolega i sindikalnim radom, često zapostavljajući muzičku karijeru.

Krajem 2023. izdao je novi album, naglašavajući autentičnost i umetničke vrednosti, a ne komercijalni uspeh. Ovogodišnje priznanje „Zlatni beočug“, koje dodeljuje Kulturno-prosvetna zajednica Beograda, a čiji su tvorci pesnik Vasko Popa, slikar Radomir Stević Ras i istoričar umetnosti Jevta Jevtović, uručeno je dobitnicima 28. maja na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, a među dobitnicima je i Dragiša Golubović Golub. Pevač i predsednik Samostalnog sindikata

Povezane vesti »

Ključne reči

Kultura, najnovije vesti »