Vlada Srbije usvojila novu Uredbu o podsticajima za reciklere
Danas pre 24 dana | R. M.

Vlada Srbije danas je donela novu Uredbu o podsticajnim sredstvima operaterima koji vrše ponovnu upotrebu i ponovno iskorišćenje otpada za period 2026-2028. godine, saopštilo je Ministarstvo zaštite životne sredine.
Ministarka Sara Pavkov istakla je da je svrha Uredbe podsticanje reciklažne industrije u skladu sa najvišim evropskim standardima u ovoj oblasti. „Donošenje ove Uredbe je važno, zbog toga što smo kroz jedno tranziciono rešenje na odgovoran način zakoračili ka održivom rešavanju pitanja reciklaže. Praktično smo omogućili nastavak državne pomoći za operativne troškove u okviru sistema reciklaže do donošenja izmena i dopuna Zakona o upravljanju otpadom kojim bi se








