Ekspo niče u Surčinu – šta će "grad u gradu" ponuditi milionima posetilaca
RTS pre 25 dana

Do početka međunarodne izložbe Ekspo ostalo je još nešto manje od godinu dana, a radovi na gradilištu u Beogradu odvijaju se, kako se navodi, neprekidno – 24 sata dnevno, uz angažovanje više od 3.500 radnika. Na prostoru budućeg kompleksa formirano je sedam hala u kojima će biti održana izložba, dok su radovi na krovnim konstrukcijama i instalacionim sistemima koji povezuju objekte u završnoj fazi. U okviru kompleksa gradi se i srpski paviljon, koji će se prostirati na 13.000 kvadratnih metara.
Glavni gradski urbanista Marko Stojčić potvrđuje da je Ekspo, zapravo, grad u gradu. "Srećan sam jer sam bio u grupi koja je inicirala projekat. Prostor u Surčinu je dokaz da smo došli do završne faze i da imamo priliku da ugostimo toliko ljudi. Ovde se gradi veliko naselje", kaže Stojčić. Navodi je period izgradnje relativno kratak, ali da su u kratkom periodu "uspeli da ostvare arhitektonska rešenja koja će, kako misli, trajati decenijama". "Ostaju nam paviljoni,












