Суверенисти се предомислили: Гренланд само у оквиру Данске
Данас пре 29 дана | ФоНет

Дугогодишњи заговорник независности Гренланда Акалук Линг постао је присталица останака у саставу Данске, јер Трампове претње да преузме острво сматра већом опасношћу од данске колонијалне прошлости, пише данас Ројтерс.
Линг, који је деценијама предводио борбу против данске управе и суоснивач је једне од највећих партија за независност, сада каже да Гренланд може да сачува своју будућност само у оквиру Краљевства Данске. „Осећамо се изданим од Сједињених Америчких Држава. У веома тешкој смо ситуацији у којој нас данас могу спасити само Данска и Европа“, рекао је 78-годишњи Линг за Ројтерс. Према писању агенције, Трампове изјаве о преузимању Гренланда изазвале су снажан отпор












