Жена примљена у болницу у Риму након контакта са оболелима од еболе у Конгу
Инсајдер пре 26 дана | Тањуг

Жена, италијански хирург, која је била у контакту са пацијентима оболелим од еболе у Демократској Републици Конго, примљена је током ноћи у римску специјализовану болницу за инфективне болести "Лацаро Спаланцани" након повратка у Италију, саопштили су данас извори из невладине организације Лекари без граница (Мéдецинс Санс Фронтиèрес, МСФ) за коју је она радила.
Италијанска застава, илустрација. Фото: Унспласх/Мартина Пицциау Хирург МСФ-а не показује никакве симптоме вируса и остаће на посматрању у болници до 8. јуна, преноси Анса. Раније ове недеље, италијанско министарство здравља је саопштило да је она била у директном контакту са пацијентима који су били позитивни на еболу у центру Саламат у Бунији 16. маја, на североистоку ДР Конго. Према саопштењу министарства, она је извршила хитну операцију код детета које је









