Новосадски матуранти креирали игру за лакше стицање финансијске писмености

РТВ пре 29 дана  |  РТВ (Ања Матић)
Новосадски матуранти креирали игру за лакше стицање финансијске писмености

НОВИ САД - Најбољу ученичку компанију у школској 2025/26 години, чине матуранти средње Техничке школе "Милева Марић Ајнштајн" из Новог Сада. Они ће нашу земљу представљати и на наредном нивоу такмичења, које их очекује 7. јула у Риги.

Око 62 посто грађана Србије је финансијски неписмено. Ову поражавајућу статистику, на интерактиван начин, покушала је да поправи група новосадских матураната. Иако је игра коју су креирали првенствено намењена најмлађима, и они нешто старији кроз забаву могу много научити. "До идеје смо дошли тако што смо приметили и сами да смо врло финансијски неписмени, када смо добили у четвртој години предузетништво, такође приметили смо да је то проблем који треба да

Повезане вести »

Кључне речи

Економија, најновије вести »