На суђењу власницима Дома за старе испитани чланови породице страдалих у пожару
РТВ пре 25 дана | Тањуг

БЕОГРАД - У Вишем суду у Београду данас је испитивањем оштећених и запослених настављено суђење одговорним лицима Дома за смештај старих и одраслих лица "Ивановић" у Барајеву, који се терете да нису поставили прописане уређаје за заштиту од пожара и уопште нису поступали по прописима и техничким правилима о мерама заштите предвиђеним законима, услед чега је 20. јануара прошле године у том објекту избио пожар у ком је живот изгубило 11 корисника.
У судници је данас саслушано двоје оштећених, три неговатељице које су биле запослене у том Дому и рођени брат оптужене директорке дома Горице Ивановић. Најпре је саслушана Јована Рајевић, чија је мајка преминула услед пожара у Дома, а која је, како је њега ћерка навела била непокретна и на горњем спрату у Дому. Рајевић је одговарајући на питања суда испричала да је њена мајка била пушач, те да је у Дому пушила испред своје собе у ходнику. За оптуженог Милоша










