Ухапшено 14 људи због пореских малверзација, оштетили буџет за више од 20 милиона динара
Н1 Инфо пре 26 дана | Бета

Припадници МУП-а Србије ухапсили су 14 људи због тога што су пореским малверзацијама оштетили државни буџет за више од 20 милиона динара, саопштено је данас.
Како је саопштено, против њих је поднета кривична пријава за пореску превару у вези са Порезом на додату вредност (ПДВ), пореску утају и прање новца чиме су оштетили буџет за 20,7 милиона динара и себи прибавили имовинску корист од 4,95 милиона динара. Полиција верује да је одговорно лице из једне фирме у Прешеву, уз помоћ 12 других одговорних лица у више привредних друштава, током 2024. године неосновано користило претходни порез на додату вредности по основу









