Новосадски ЈКП Водовод и канализација: Следеће седмице биће враћен у систем бунар на изворишту Штранд
Н1 Инфо пре 28 дана | ФоНет

Јавно комунално предузеће "Водовод и канализација" Нови Сад саопштило је данас да ће током наредне недеље, после скоро 20 година, бунар БХД-3 на изворишту "Штранд" поново бити враћен у систем водоснабдевања града.
Иако радови на овом објекту још нису у потпуности завршени, створени су услови да бунар почне да ради и да додатно допринесе дугорочној стабилности система водоснабдевања Новог Сада, наводи ЈКП "Водовод и канализација". Додаје се да повратак бунара БХД-3 у систем представља резултат вишемесечних радова и значајан корак у јачању капацитета изворишта, посебно у условима изузетно неповољне хидролошке ситуације, када је ниво Дунава испод историјског минимума за ово










