Три кинеска астронаута вратила се на Земљу после готово седам месеци у свемиру
Инсајдер пре 24 дана | Бета

Тројица кинеских астронаута вратила су се данас на Земљу после проведених готово седам месеци у свемиру, што је рекорд по времену проведеном у орбити за кинеску посаду.
Три кинеска астронаута вратила се на Земљу после готово седам месеци у свемиру Фото: Тањуг/ АП Пхото/ Анди Вонг Летелица у којој су били Џанг Лу, Ву Феи и Џанг Хонгџанг из посаде брода Шенџоу 21 спустила се на полигону у севернокинеској области Унутрашња Монголија. Кина развија свој свемирски програм интензивно и планира своје прво слетање на Месец до 2030. године. Посада је током боравка обавила различите задатке, од обраде и преноса експерименталних












