Кинески астронаути се вратили на Земљу након седам месеци у свемиру
Политика пре 24 дана

Посада је током боравка обавила различте задатке
Тројица кинеских астронаута вратила су се данас на Земљу после проведених готово седам месеци у свемиру, што је рекорд по времену проведеном у орбити за кинеску посаду. Летелица у којој су били Џанг Лу, Ву Феи и Џанг Хонгџанг из посаде брода „Шенџоу 21ˮ спустила се на полигону у севернокинеској области Унутрашња Монголија. Кина развија свој свемирски програм интензивно и планира своје прво слетање на Месец до 2030. године. Посада је током боравка обавила












