Кинески астронаути из мисије Шенџоу-21 слетели на Земљу
Спутник пре 24 дана

Тројица кинеских астронаута безбедно је слетела на одређено место у аутономној области Унутрашња Монголија, завршавајуц́и најдужу појединачну орбиталну мисију коју су икада предузели кинески астронаути.
Командант мисије, виши пуковник Џанг Лу, инжењер свемирских летова, мајор Ву Феј и специјалиста за терет Џанг Хонгџанг стигли су у пустињу Бадаин Џаран на северозападу Кине, након више од пет сати путовања ка Земљи, преноси Чајна Дејли. Особље за спасавање са земље из Центра за лансирање сателита Ђијуц́уан извршило је почетне безбедносне провере испред капсуле пре него што је отворило отвор звонастог возила како би извршило прелиминарне здравствене












