Не улазите у воду, сезона купања још није почела због ниске температуре, огласио се председник Удружења спасилаца на води Србије
Дневник пре 28 дана

Председник Удружења спасилаца на води Србије Драган Керкез изјавио је данас да сезона купања у Србији и Београду још није почела јер није успуњен ни основни услов да температура воде буде прихватљива за купање и апеловао на све грађане да не улазе у воду.
Он је за Танјуг рекао да је потребно је да се испуни неколико услова да би сезона била отворена и да би купање било безбедно. "По дефиницији, уређено купалиште је оно које има дефинисану спасилачку службу, техничку службу, службу обезбеђења, хитну медицинску помоћ. Свега тога у овом моменту нема. Чека се да се испуне сви ови услови, а услов свих услова је да буде температура воде прихватљива за купање. Она је у овом моменту око 18,19 степени, ако причамо о Ади







