Не улазите у воду, сезона купања још није почела због ниске температуре, огласио се председник Удружења спасилаца на води Србије

Дневник пре 28 дана
Не улазите у воду, сезона купања још није почела због ниске температуре, огласио се председник Удружења спасилаца на води…

Председник Удружења спасилаца на води Србије Драган Керкез изјавио је данас да сезона купања у Србији и Београду још није почела јер није успуњен ни основни услов да температура воде буде прихватљива за купање и апеловао на све грађане да не улазе у воду.

Он је за Тан‌југ рекао да је потребно је да се испуни неколико услова да би сезона била отворена и да би купање било безбедно. "По дефиницији, уређено купалиште је оно које има дефинисану спасилачку службу, техничку службу, службу обезбеђења, хитну медицинску помоћ. Свега тога у овом моменту нема. Чека се да се испуне сви ови услови, а услов свих услова је да буде температура воде прихватљива за купање. Она је у овом моменту око 18,19 степени, ако причамо о Ади

Повезане вести »

Друштво, најновије вести »