Srpski Pink Panteri ukrali su dijamant od 27 miliona evra na Vidovdan: Za samo jedan minut izveli su pljačku veka, policija nudila 600.000 evra za informaciju

Kurir pre 26 dana  |  Na mestu zločina
Srpski Pink Panteri ukrali su dijamant od 27 miliona evra na Vidovdan: Za samo jedan minut izveli su pljačku veka, policija…

I danas se pamti slučaj kada je petočlana banda kradljivaca dijamanata „Pink Panter“, za koje se sumnjalo da su mahom bili sa naših prostora, ukrala žuti dijamant, jedinstven na svetu, na sajmu umetnosti TEFAF u Holandiji 28. juna 2022. godine, čija je vrednost bila procenjena na neverovatnih 27 miliona evra.

Tokom spektakularne pljačke, petorka je bila maskirana, pa su izgledali poput likova iz popularne britanske kriminalističke serije „Birmingemska banda“. Veoma organizovana, grupa je uspela da iz vitrine ukrade pravo bogatstvo za manje od jednog minuta. Holandska policija nudila je i nagradu od 600.000 evra za korisne informacije koje bi ih mogle dovesti od bande Pink Pantera koji su počinili nezapamćenu pljačku i to maskirani po ugledu na likove iz poznate

Pročitajte još

Ključne reči

Hronika, najnovije vesti »