Баскеташи Србије у Новом Саду завршили припреме за СП
РТВ пре 28 дана | РТВ (Јована Кожловић)

НОВИ САД - Баскеташи Србије у понедељак почињу такмичење на Светском првенству, које се игра од 1. до 7. јуна у Варшави. Припреме су одрадили у Новом Саду, а ривали у групи биће им Мадагаскар, Шпанија, Аустрија и Аустралија.
Страхиња Стојачић, Андреја Милутиновић, Немања Бараћ и Ненад Неранџић чиниће селекцију Србије која ће у Варшави имати шансу да се бори за седмо светско злато. Припреме су одрађене у Новом Саду, промена у стручном штабу није било, екипу воде селектор Марко Ждеро и тренер Данило Лукић. Првог дана такмичења Србија игра са Мадагаскаром и актуелним светским шампионом Шпанијом, док ће се два дана касније састати са Аустријом и Аустралијом. Пласман у четвртфинале











