Regionalne berze najavljuju IPO-ove i ETF-ove, likvidnost i dalje problem

Bloomberg Adria pre 28 dana  |  Svjetlana Šurlan
Regionalne berze najavljuju IPO-ove i ETF-ove, likvidnost i dalje problem

Regionalne berze prolaze kroz fazu razvoja obeleženu IPO projektima, širenjem ponude investicionih proizvoda, jačanjem regionalnog povezivanja i pokušajima privlačenja većeg broja investitora.

Na konferenciji povodom 25 godina Banjalučke berze, koja je održana u četvrtak u Banjoj Luci, rukovodioci regionalnih berzi predstavili su planove razvoja tržišta kapitala - od novih IPO-ova i ETF-ova u Zagrebu, preko integracije sa Euronextom u Beogradu, do IPO programa u Skoplju i ambicije Ljubljanske berze da do 2030. dobije status "emerging market" tržišta. Istovremeno, Banjalučka berza fokus stavlja na aktiviranje kapitala koji se nalazi u bankarskim

Pročitajte još

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »