После Орбановог пораза мења се и мађарска медијска сцена: Јавни сервис напушта пропагандни тон
Нова пре 25 дана

Нова мађарска влада покренула је свеобухватну реформу јавних медија, који су током више од деценије владавине Виктора Орбана били оптуживани за пристрасно извештавање и служење интересима власти. Нови премијер Петер Мађар, чија је странка убедљиво победила на априлским изборима, наредио је детаљну ревизију пословања и финансирања државних медија, које је раније описивао као „фабрику лажи“.
Према писању француских медија, бројна сведочења бивших запослених, као и процурила документа и снимци, указују да су уредници годинама форсирали једнострано извештавање које је промовисало Орбанову политику, док су политички противници, критичари и институције Европске уније често приказивани у негативном светлу. Промене су постале видљиве одмах након избора. Анализа истраживачког центра Републикон показала је да је јавна телевизија већ током прве недеље











