После Орбановог пораза мења се и мађарска медијска сцена: Јавни сервис напушта пропагандни тон

Нова пре 25 дана
После Орбановог пораза мења се и мађарска медијска сцена: Јавни сервис напушта пропагандни тон

Нова мађарска влада покренула је свеобухватну реформу јавних медија, који су током више од деценије владавине Виктора Орбана били оптуживани за пристрасно извештавање и служење интересима власти. Нови премијер Петер Мађар, чија је странка убедљиво победила на априлским изборима, наредио је детаљну ревизију пословања и финансирања државних медија, које је раније описивао као „фабрику лажи“.

Према писању француских медија, бројна сведочења бивших запослених, као и процурила документа и снимци, указују да су уредници годинама форсирали једнострано извештавање које је промовисало Орбанову политику, док су политички противници, критичари и институције Европске уније често приказивани у негативном светлу. Промене су постале видљиве одмах након избора. Анализа истраживачког центра Републикон показала је да је јавна телевизија већ током прве недеље

Прочитајте још

Кључне речи

Најновије вести »