Protest podrške đacima i nastavnicima Jovine gimnazije u ponedeljak u Novom Sadu
In medija pre 25 dana

Zbog situacije u novosadskoj Gimnaziji „Jovan Jovanović Zmaj“ u ponedeljak, 1. juna, u 19 časova ispred Gradske kuće na Trgu slobode održaće se protest podrške đacima i nastavnicima u toj školi.
–Posle meseci ćutanja nadležnih, raseljavanja učenika, suspenzije profesora i urušavanja najstarije novosadske gimnazije, vreme je da se naš glas jasno čuje – navodi se u najavi. Kako prenosi Autonomija.info, na skupu će govoriti Dejan Ćirjaković i Milan Kovačević. Nakon obraćanja, nastupiće hor bivših i sadašnjih učenika Jovine gimnazije. –Više od 200 glasova pevaće za svoju školu, svoje profesore i vrednosti koje Jovina predstavlja već skoro dva veka – nabodi se









