Одржан традиционални дефиле Чете коњаника и Оркестра полиције у Кнез Михаиловој
Еуроневс пре 26 дана | Аутор: Тањуг

Припадници Чете коњаника Полицијске бригаде и Оркестра полиције одржали су данас традиционални дефиле кроз Кнез Михаилову улицу, уочи обележавања Дана Министарства унутрашњих послова и Дана полиције у недељу, 31. маја, у Палати Србија.
Тањуг/Ненад Лукач Дефиле је и ове године привукао пажњу бројних грађана, који су уживали у извођењу неколико маршева, а највећу пажњу, посебно најмлађих, привукла је Чета коњаника. Дан Министарства унутрашњих послова и Дан полиције обележава се у знак сећања на 1862. годину, када је српска Жандармерија, на Духове, одиграла пресудну улогу у сукобима код београдске Чукур-чесме, као и током турског бомбардовања Београда наредног дана.












