Ускоро у Београду Центар за мултипла склерозу и сродне болести, први у региону

РТВ пре 24 дана  |  РТВ (Лаура Вујковић)
Ускоро у Београду Центар за мултипла склерозу и сродне болести, први у региону

БЕОГРАД - Данас је Светски дан мултипле склерозе, аутоимуне неуролошке болести, са којом у Србији живи око 10 хиљада особа. Удружења оболелих, у сарадњи са лекарима, успели су да се изборе за већу доступност иновативних терапија, а од септембра ће у Београду почети са радом и Центар за мултипле склерозу и сродне болести, који ће бити прва таква установа у региону.

Када је пре 20 година, тада 26-огодишњи Игор Павловић осетио благо трњење у јагодицама прстију, није ни посумњао да су то били први симптоми, који су га убрзо ставили на листу пацијената оболелих од мултипле склерозе. Од бенигних симптома до одузетости једне стране тела, није прошло много, а нерадо се сећа периода када није могао самостално да држи ни чашу у руци. Данас је, како каже, здрав и прав, захваљујући савременој терапији. "Захваљујући иновативној

Избори »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »