ПроГлас ускоро с дијаспором у Франкфурту, потом следе Минхен и Штутгарт

Иницијатива "ПроГлас" најавила је данас да ће 7. јуна у Франкфурту бити одржан сусрет са дијаспором, са циљем да се поново успостави директан, отворен и жив однос између људи ван матице и друштвених токова у Србији.
У саопштењу пише да музичко-сценски догађај "Без тебе нема ни нас“, организују ПроГлас, Скупштина у расејању и локална градска иницијатива Франкфурт за студенте.
"Овај сусрет долази у тренутку када простор за дијалог није подразумеван, а повезивање често наилази на препреке, логистичке - али и оне које се теже именују", наводи се.
Управо зато, како је наведено, предстојећи скуп "није само догађај, већ јасан став да се разговор неће одложити, утишати нити прескочити.
"На сцени ће се наћи Драган Бјелогрлић, Зоран Кесић, Тамара Драгичевић, Миодраг Јовановић и Катарина Петровић, док ће специјални гост вечери бити Магнифицо", наводи се.
Програм није замишљен као класична трибина, већ као отворен сусрет људи, идеја и искустава. Вече разговора, музике, емоција и повезивања, додаје се.
У саопштењу пише и да циљ није само да се говори о дијаспори, већ да се дијаспора чује.
Догађај и сама кампања, није профитног карактера и сви учесници су ангажовани без хонорара, док се прикупљена средства користе искључиво за реализацију догађаја и развој иницијативе која има за циљ дугорочно повезивање људи из дијаспоре кроз заједничку мрежу
Организатори су истакли у саопштењу да је реализација догађаја протекла у околностима које нису увек биле наклоњене оваквим окупљањима.
"Ипак, интересовање публике показује да потреба за сусретом, разменом и повезивањем надилази сваку врсту застоја", наводи оди се.
Најављено је да је Франкфурт је прва станица и да следе Минхен и Штутгарт, где ће догађај бити реализован уз подршку локалних иницијатива, међу којима је и Протест подршке Штутгарт, које су већ окупљале дијаспору кроз грађанске и протестне активности.
(Бета, 31.05.2026)











