OTKRIVAMO Šta se dogodilo sa ptićima iz Palate Albanija i ko brine o njima sada
Nova pre 21 dana

Mladunci belih čiopa, strogo zaštićene vrste ptica, tri dana bili su zarobljeni u gnezdima na Palati Albanija zbog SNS banera koji je prekrivao zgradu. Nakon što je baner juče uklonjen, ptići su spaseni, a kako Nova.rs saznaje, najugroženiji među njima prebačeni su na Institut „Siniša Stanković“ gde su pod nadzorom stručnjaka.
Nakon burne reakcije javnosti zbog ugrožavanja opstanka mladunaca belih čiopa, čiji su roditelji tri dana bezuspešno obletali Palatu Albanija u pokušaju da priđu svojim gnezdima, što je zbog banera bilo nemoguće, ovaj “predizborni SNS pano” je konačno skinut. Angažovani alpinisti sinoć su skinuli ovaj baner, posle čega su ptice uspele da dođu do gnezda. Međutim bilo je ptića koji su bili u lošem stanju. Kako saznajemo od studenata Veterinarskog fakulteta u












