Ministarka Pavkov u Uzbekistanu održala važne sastanke: "Uskoro i prvi nacrt Memoranduma o saradnji u oblasti zaštite životne sredine što će dodatno unaprediti saradnju dve države"
Dnevnik pre 22 dana

Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov vimala je veoma konstruktivan sastanak i razmenu informacija i iskustava sa Farukom Satarovim, direktorom Nacionalnog centra za klimatske promene Uzbekistana i rektorom na Centralnoazijskom zelenom univerzitetu Bahtiorom Pulatovim.
-Otvorili smo niz tema koje predstavljaju zajedničke izazove uslovljene klimatskim promenama i novim zadacima pred kojima su Srbija i Uzbekistan usled globalnog zagrevanja i potrebe da se nađu odgovori za održivi razvoj, ali i o mogućoj bližoj saradnji Agencije za zaštitu životne sredine i Nacionalnog centra za klimatske promene u oblasti monitoringa vazduha - rekla je Pavkov. Ministarka je navela da je sastanak bio svojevrstan uvod u teme kojima će se posvetiti










