Tradicija ispoštovana: Morezmo stala pred medije!
Kurir pre 21 dana

Tradicionalni razgovor direktorke turnira Ameli Morezmo sa predstavnicima “sedme sile” ovoga put nije proizveo toliko varnica kao što je bilo očekivano, ali je – naravno – sadržao puno zanimljivih pitanja.
Počelo se – očekivano – sa temom zašto je tek večeras prvi put zakazan meč ženskog singla u glavnom (večernjem) terminu na stadionu Filip Šatrije – posle 32 meča muškog singla zaredom? “Mi iz organizacije smatramo da je ovo najbolji meč dana (Sabalenka – Osaka, prim.aut.) U pitanju je višestruka osvajačica Grend slema, i bilo nam je jasno da bi to trebalo da bude večernji meč danas. Postoji više faktorak za tu odluku, a jedan od njih je i potencijalna dužina







