Beriša osudio paljenje mađarske zastave u Subotici: To je nedopustivo
RTV pre 24 dana | Tanjug

BEOGRAD - Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Demo Beriša najoštrije je danas osudio paljenje mađarske zastave koju je nosio učenik mađarske nacionalnosti tokom ispraćaja maturanata u Subotici, poručivši da su takvi postupci nedopustivi u društvu koje počiva na međusobnom poštovanju, ravnopravnosti i uvažavanju različitosti.
"Ne smemo dozvoliti da ovakvi pojedinačni incidenti ugroze dobre odnose koji postoje među nacionalnim zajednicama u Srbiji", istakao je ministar i dodao da će ministarstvo koje vodi nastaviti da promoviše vrednosti tolerancije, ravnopravnosti i međusobnog uvažavanja kao temelje stabilnog, demokratskog i prosperitetnog društva. Kako se navodi u saopštenju Ministarstva za ljudska i manjinska prava, Beriša je istakao da skrnavljenje nacionalnih simbola, bez obzira na












