Beriša osudio paljenje mađarske zastave u Subotici
N1 Info pre 23 dana | Beta

Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Demo Beriša osudio je danas paljenje mađarske zastave koju je nosio učenik mađarske nacionalnosti tokom ispraćaja maturanata u Subotici.
Beriša je u saopštenju naveo da su takvi postupci nedopustivi u društvu koje počiva na međusobnom poštovanju, ravnopravnosti i uvažavanju različitosti. Ministar je dodao da skrnavljenje nacionalnih simbola, bez obzira na to o kojoj državi ili narodu je reč, ne doprinosi izgradnji dobrih međuljudskih odnosa, već stvara podele i narušava duh zajedništva koji se godinama gradi među građanima Srbije. Prema njegovim rečima, Srbija je država svih svojih građana i njena












