Русија спремна за нормализацију односа са САД, Лондон спречава смиривање тензија
Спутник пре 22 дана

Руски и амерички стручњаци састали су се пре недељу дана како би разговарали о проблемима у њиховим односима, изјавио је Александар Гусаров, директор Северноатлантског одељења у руском Министарству спољних послова у интервјуу руским медијима.
Руске и америчке дипломате настављају дијалог о такозваним иритирајуц́им факторима у односима две земље, додао је он. Истовремено, дипломата је истакао да тема санкција никада није била на дневном реду руско-америчког дијалога о елиминисању проблема. Русија и Сједињене Америчке Државе су успеле да стабилизују рад својих дипломатских мисија на задовољавајуц́ем нивоу, а обе стране су избегле „фатални слом“. Према његовим речима, Лондон подстиче Европу да се







