"Nikada ne bih menjao zlato na Olimpijskim igrama za titulu na grend slemu"

Nova pre 22 dana
"Nikada ne bih menjao zlato na Olimpijskim igrama za titulu na grend slemu"

Dok se u modernom tenisu vodi večita debata o tome šta ima veću težinu – grend slem titule ili olimpijska slava – Aleksandar Zverev nema nikakvu dilemu.

Iako je istorijski gledano „beli sport“ često zapostavljao Olimpijske igre, što potvrđuje i podatak da ih u programu nije bilo decenijama sve do Seula 1988. godine, za nemca je uspeh pod zastavom domovine svetinja. Nakon što je obezbedio plasman u novo polufinale Rolan Garosa, eliminisavši Španca Hodara sa 7:6, 6:1, 6:3, aktuelni olimpijski šampion iz Tokija je jasno poručio: "Nikada ne bih zamenio zlatnu medalju za trijumf na gren slemu". Zverev, koji uz Kaspera

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »