МОЛ група са партнерима покренула производњу гаса на пољу АЦГ у Азербејџану
РТВ пре 22 дана | Тањуг

БАКУ - МОЛ група и њени партнери у заједничком улагању остварили су прву производњу гаса на пољу Азери-Ћираг-Гунасхли (АЦГ) у Азербејџану, где су раније идентификована лежишта неасоцираног природног гаса (НАГ) испод и изнад постојећих нафтних резервоара.
Партнери су завршили бушење прве производне бушотине и започели активности тестирања, чиме је по први пут успостављена комерцијална производња гаса на једном од највећих нафтних поља на свету, саопштила је МОЛ група. Поред омогућавања ране производње, бушотина ће обезбедити драгоцене податке о лежишту и карактеристикама производње, који ће помоћи у процени ресурсне базе и планирању будућег развоја гасног поља. Процењује се да поље Азери-Ћираг-Гунасхли












