"Na prostoru nekadašnje Fabrike odlivaka Beograd formirana velika divlja deponija koja predstavlja potencijalnu ekološku opasnost"

Nova pre 20 dana
"Na prostoru nekadašnje Fabrike odlivaka Beograd formirana velika divlja deponija koja predstavlja potencijalnu ekološku…

Organizacija „Beograd u pokretu“ saopštila je danas da je na prostoru nekadašnje Fabrike odlivaka Beograd, u Ulici Đorđa Stanojevića na Novom Beogradu, formirana velika divlja deponija iz koje se širi neprijatan miris i koja, kako su naveli, predstavlja potencijalnu ekološku opasnost.

Predstavnik organizacije Ivan Komarica istakao je u saopštenju da im se veliki broj građana obratio sa prijavama tog problema. „Građani su se više puta obraćali Opštini Novi Beograd i JKP Gradska čistoća, ali reakcije nema. Umesto da se problem hitno rešava, nadležni se ponašaju kao da deponija ne postoji“, naveo je Komarica. Dodao je da je nedopustivo da u Novom Beogradu postoji divlja deponija koja, prema njegovim rečima, ugrožava zdravlje građana. „Beograd u

Povezane vesti »

Društvo, najnovije vesti »