Peškiri na plaži više nisu dozvoljeni. Ova zemlja uvodi pravila koja menjaju letovanje, a ako ovo uradite, kazne idu i do 5.000 evra.
Dnevnik pre 9 sati

Lokalne vlasti upozoravaju da čak i obični peškiri doprinose postepenom nestajanju peska, zbog čega su uvedene mere koje značajno menjaju način boravka na plaži.
Jedna od najpoznatijih plaža na italijanskom ostrvu Sardinija, La Pelosa, uvela je stroga nova pravila za posetioce kako bi zaštitila svoje prirodno okruženje koje svake godine privlači turiste iz celog sveta. Posetiocima je zabranjeno da se sunčaju direktno na peškirima. Umesto toga, dozvoljena je upotreba isključivo specijalnih podloga od slame ili bambusa. Kazna za nepoštovanje pravila iznosi 100 evra i može se naplatiti odmah na licu mesta. Vlasti tvrde da








