SRCE: Oko 850.000 penzionera oštećeno smanjivanjem penzija od 2014-2018. godine

Beta pre 5 sati

 
Stranka Srbija centar (SRCE) je večeras saopštila da je svim penzionerima godinama smanjivana realna vrednost penzija, a da je 850.000 penzionera oštećeno smanjivanjem penzija u periodu od 2014-2018. godine.

"Od početka ove godine penzioneri Srbije su izloženi beskrupuloznoj kampanji Aleksandra Vučića, direktora Republičkog fonda za Penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) i predsednika Saveza penzionera Srbije u kojoj im se neprekidno obećavaju bolji život i veći standard koji nikako od 2012. godine da dočekaju", navela je ta opoziciona stranka.

Strabka u saopštenju poseća da udruženja penzionera godinama predlažu i zahtevaju promene u penzijskom sistemu kojima bi se ispravile nepravde prema pojedinima grupama penzionera kao što su oni sa najnižim penzijama, kao i penalima zbog odlaska u prevremenu starosnu penziju i oštećeni smanjivanjem penzija od 2014-2018. godine."Direktor PIO, koji je stranački postavljen na taj položaj, umesto da se bavi naplatom doprinosa PIO na stvarnu zaradu zaposlenih, promoviše obećanja Aleksandra Vučića o navodnom uvećanju penzija koje će se svakako desiti krajem godine redovnim usklađivanjem penzija, a koje je regulisano Zakonom o PIO", piše u saopštenju.

(Beta, 12.06.2026)

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »