Војска на вежби на Видовдан показује шта има, Мојсиловић: Армија постаје једна од најмодернијих

Бета 18.06.2026

 Војска Србије ће 28. јуна, на полигону Пасуљанске ливаде извести вежву у склопу које ће приказати ново и модернизовано оружје.

Министарство одбране је саопштило да су данас у Нишу разматране припреме за "приказ нових способности Војске Србије на Видовдан".

У саопштењу пише да ће у оквиру обележавања празника, на полигону Пасуљанске ливаде бити реализована бојева гађања из новонабављених и модернизованих средстава. 

Прецизира се да се ради о средствима која су у оперативној употреби или су у завршним фазама увођења у наоружање Војске Србије.

"Пре тога ће на аеродрому "Пуковник-пилот Миленко Павловић" у Батајници бити приказани борбени системи који учествују у гађању и средства којима ће се дејствовати по циљевима на земљи и у ваздуху на Пасуљанским ливадама", наводи се.

На састанку су анализиране досадашње активности и степен припремљености јединица, а дефинисане су и мере за успешну реализацију задатака, додаје се.

Начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић је истакао да су те активности одлична прилика да се грађанима прикажу резултати интензивног процеса опремања и модернизације и висок ниво оспособљености припадника Војске Србије.

Мојсиловић је додао да Војска Србије израста у једну од најмодернијих и најспособнијих оружаних снага у овом делу Европе.

(Бета, 18.06.2026)

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »