Najmanje 30 osoba umrlo u kampu za raseljene u Kongu

RTV pre 1 dan  |  Tanjug
Najmanje 30 osoba umrlo u kampu za raseljene u Kongu

KINŠASA - Najmanje 30 ljudi je preminulo od početka maja u kampu Kigonze za raseljena lica na severoistoku Demokratske Republike Kongo, a za deo žrtava potvrđeno je da su umrle od ebole, saopštile su nadležne službe.

Kamp Kigonze, u kojem živi više od 15.000 ljudi, nalazi se u Buniji, epicentru aktuelne epidemije ebole, preneo je Rojters. Zvaničnici kampa su naveli da je broj smrtnih slučajeva "bez presedana" i da pacijenti i njihove porodice često odbijaju testiranje što otežava utvrđivanje tačnih uzroka smrti. Portparolka kampa Dezire Grođa Bapi rekla je da stanovnici ranije "nisu umirali ovakvim tempom", dok je predsednik kampa Džo Ndruci Etjen rekao da je samo tokom ove

Povezane vesti »

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »