"Ciklonudista": Skoro 150 nagih biciklista u Briselu održalo protest i ukazali na bezbednost u saobraćaju

Euronews pre 1 dan  |  Autor: Tanjug
"Ciklonudista": Skoro 150 nagih biciklista u Briselu održalo protest i ukazali na bezbednost u saobraćaju

Gotovo 150 nagih biciklista učestvovalo je danas na ulicama Brisela u 20. izdanju manifestacije "Ciklonudista", čiji je cilj da skrene pažnju na bezbednost u saobraćaju, klimatske promene, javno zdravlje i prihvatanje različitih tipova tela, saopštili su organizatori.

Organizatori navode da učesnici voze nagi kako bi ukazali na ranjivost biciklista u gradskom saobraćaju, prenosi Flamanska radio-televizija (VRT). Iako je, prema njihovim rečima, u poslednje vreme unapređena biciklistička infrastruktura u Briselu, i dalje postoje brojne problematične zone koje građane odvraćaju od odustajanja od automobila. Učesnici su oko 15 časova krenuli iz Evropske četvrti, a ruta je vodila preko Parka Jubel i kružnog toka Šuman ka centru

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »