Jedino rešenje je ograničenje i premijerskog mandata

Velike priče pre 2 dana  |  Piše Veljko Lalić
Jedino rešenje je ograničenje i premijerskog mandata

Mađarska je postala prva zemlja koja je ograničila mandat i premijeru u Evropi. I to mora da bude ili nepisano pravilo, ili pisano kad neko pomisli da je nezamenjiv

Mađarska je postala demokratija. U sekundi. Novi parlament usvojio je ustavni amandman kojim se premijerima dozvoljava da budu na funkciji najviše osam godina. Viktoru Orbanu tako je onemogućeno da se vrati na vlast, ali i novom premijeru Peteru Mađaru da je uzurpira na duže od dva mandata. Istorijska odluka u Evropi, i to na početku mandata. To se uvek tako dešava. Posle nekog ko pokuša da uzurpira vlast. Amerikanci su dvesta godina to pravilo imali prećutno, jer

Pročitajte još

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »