„Tamo daleko“ odjeknulo u Nemačkoj: Mladi iz Ravnog Sela posetili Langenhagen, Hanover i Osnabrik s plemenitim ciljem
Dnevnik pre 22 sata

Učenici Osnovne škole „Branko Radičević“ iz Ravnog Sela u pratnji nastavnica Nade Dangubić i Zagorke Kričković, i članovi tamošnjeg KUD „Šove“, pod umetničkim rukovodstvom Dijane Zimonje, učestvovalo je u prvoj polovini juna u ovogodišnjoj, 28. omladinskoj razmeni između Srbije i Nemačke, koju organizuje Udruženje „Pomoć mladom životu“ iz Langenhagena.
Oni su u okviru tog tradicionalnog programa proveli pet dana u Langenhagenu u Donjoj Saksoniji, jednoj od 16 nemačkih republika, posetivši i gradove Hanover i Osnabrik. Kako pravila razmene nalažu, mladi gosti iz Srbije bili su smešteni u domovima žitelja Langenhagena, što pruža mogućnost za neposredno upoznavanje sa svakodnevnim životom, kulturom i običajima nemačkog naroda. Po rečima istoričara dr Željka Dragića koji je još kao srednjoškolac pre 28 godina osnovao












