Seo sa društvom na piće, pa završio na sudu: zbog piva ispred prodavnice mora da plati 150 evra
Dnevnik pre 14 sati

Jedno jutarnje pivo ispred seoske prodavnice skupo je koštalo četrdesetogodišnjeg Tonija. Sud ga je proglasio krivim za narušavanje javnog reda i mira i izrekao mu novčanu kaznu od 150 evra.
Prema zvaničnoj presudi, nesvakidašnji događaj odigrao se oko 10 ujutru ispred prodavnice "Mlin i pekare" u mestu Rakitovec kod Velike Gorice. U obrazloženju suda se navodi da se Toni "kao pešak odao pijančenju na javnom mestu na autobuskoj stanici ispred Mlin trgovine u Rakitovcu, čime je počinio prekršaj protiv javnog reda i mira". Zbog ovog postupka prekršajna sudija mu je izrekla novčanu kaznu u iznosu od 150 evra. Toni je na suđenju odlučio da prizna krivicu,






