Oboleli od dijabetesa dobijaju veća prava: Senzori i pumpe dostupni većem broju pacijenata, podrška i za trudnice
NIN pre 14 sati

Proširenje prava na savremena pomagala za osobe sa dijabetesom tipa 1, veća podrška mladima i trudnicama, kao i nacionalni program za prevenciju i lečenje dijabetesa, deo su mera koje su nedavno usvojene u Srbiji.
Profesorka Jelica Bjekić Macut kaže da je cilj da pacijenti dobiju kvalitetnije lečenje i bolju kontrolu bolesti. Dijabetes je hronična bolest od koje pacijenti najčešće stradaju zbog komplikacija, ali uz adekvatnu terapiju i redovno praćenje bolest može uspešno da se drži pod kontrolom. Novi pravilnik o medicinsko-tehničkim pomagalima donosi dodatna prava osobama sa dijabetesom tipa 1, a cilj je da se obolelima omogući kvalitetnije lečenje i bolji kvalitet života.






