Holandski premijer uputio izvinjenje Molučanima
Danas pre 1 dan | FoNet

Holandski premijer Rob Jeten uputio je danas zvanično izvinjenje pripadnicima molučanske zajednice zbog višedecenijskog lošeg postupanja holandskih vlasti prema njima nakon sticanja nezavisnosti Indonezije.
Obraćajući se stotinama pripadnika zajednice u Roterdamu, prilikom otkrivanja spomenika Ulu Kora, Jeten je rekao da je „krajnje vreme“ za izvinjenje zbog načina na koji su Molučani dočekani i tretirani po dolasku u Holandiju. „Zbog neadekvatnog prihvata i smeštaja. Zbog toga što ste bili nevidljivi i napušteni. Zbog neostvarene čežnje za domom. I zbog tuge i bola u mnogim porodicama. Zbog svega toga danas vam se izvinjavam u ime holandske vlade“, rekao je Jeten,












