Ormuški moreuz ponovo otvoren, cene goriva padaju: Vašington tvrdi da je Iran ostao bez poluga pritiska
Dnevnik pre 11 sati

VAŠINGTON: Promet nafte i gasa kroz Ormuski moreuz se "već vratio u normalu" nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran potpisali preliminarni sporazum o ponovnom otvaranju ključne pomorske rute, izjavio je danas američki ministar energetike Kris Rajt, ističući da očekuje da će cene energenata nastaviti da padaju.
On je,gostujući na američkoj televiziji ABC News, ocenio i da povećana američka proizvodnja i rast izvoza iz Venecuele doprinose stabilizaciji tržišta. "Ne bavim se više predviđanjem cena nafte i benzina, ali one će nastaviti da idu naniže. Tokovi nafte i prirodnog gasa kroz moreuz već su se vratili u normalu i tako će ostati bez obzira na ishod pregovora sa Iranom", rekao je Rajt. On je dodao da bi američki potrošači trebalo da očekuju nastavak pada cena






