Dodik: Srbi probojem Koridora hteli samo slobodu, zato je i došlo do formiranja Srpske

Euronews pre 18 sati  |  Autor: Tanjug
Dodik: Srbi probojem Koridora hteli samo slobodu, zato je i došlo do formiranja Srpske

Probojem Koridora 1992. godine, Srbi su samo hteli slobodu, zbog čega je i došlo do formiranja Republike Srpske, izjavio je danas lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik nakon obeležavanja 34. godišnjice proboja Koridora u Dugoj Njivi na severu Srpske.

Dodik je istakao da je probojem Koridora bila spojena Krajina sa Semberijom i Posavinom i da se omogućio dalji izlazak prema Srbiji, prenela je RTRS. "To se pokazalo kao odlučujuće u koncipiranju samog prostora Republike Srpske. Sloboda koja je ovde odbranjena, omogućila je formiranje Republike", istakao je Dodik. On je zahvalio svim borcima koji su učestvovali u proboju Koridora. "Danas smo ovde predložili da ovaj auto-put od Doboja do Brčkog nosi naziv 9. januar

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »