Đurić u Panami: Prilika da osvežimo sliku u našoj zemlji
Danas pre 9 sati | Kosovo online

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić rekao je da je cilj Srbije u Panama Sitiju afirmacija bilateralnih odnosa sa zemljama u tom delu sveta, položaja Srbije po pitanju Kosova, odnosno zaštita teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije, ali i principa multilateralizma i međunarodnog prava.
Đurić je istakao da je još jedan od ciljeva i promocija Ekspa i privlačenje novih država za učešće, prenosi Kosovo online. „Ovo je prilika da osvežimo sliku o našoj zemlji“, rekao je Đurić koji će u Panami prisustvovati 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država i 31. sastanku Saveta ministara Asocijacije karipskih država. „Srbija čini 57 odsto ekonomije u regionu“, kazao je on, dodavši da Beograd teži jačanju odnosa sa zemljama Latinske Amerike. On je










