Na Rumenačkom putu uskoro stajalište za brze vozove, u funkciji će biti na jesen
Euronews pre 1 dan | Autor: Tanjug

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin rekao je da se na Rumenačkom putu u zoni kružnog toka kod Tehničko-putničke stanice Novi Sad radi na pristupnim saobraćajnicama, pešačko-biciklističkim stazama i parking prostoru i da će se na tom mestu putnici uskoro ukrcavati na brze vozove.
Očekuje se da će železničko stajalište biti u funkciji tokom jeseni. Kako prenosi Vojvodina uživo, trenutno su u toku radovi na uređenju novog železničkog stajališta u Novom Sadu koje bi od jeseni trebalo da postane važna privremena alternativa za putnike sa bačke strane grada. Novo stajalište uređuje se u okviru prostora TPS-a, odnosno železničkog kompleksa namenjenog za tehničko opsluživanje, pripremu i održavanje putničkih vozova, a njegovim osposobljavanjem za







