Gradonačelnik Žarko Mićin u Londonu na sastanku gradonačelnika: Novi Sad među gradovima koji planiraju zeleniju i otporniju budućnost
Dnevnik pre 8 sati

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin stigao je u London, gde će učestvovati na konferenciji EBRD Green Cities Mayors’ Meeting 2026, koja okuplja gradonačelnike i predstavnike gradova iz više od 50 urbanih sredina sa tri kontinenta.
Mićin je na svom Instagram profilu naveo da je uoči početka konferencije obišao Canary Wharf, jedan od najmodernijih delova Londona, izgrađen uz reku Temzu. „Impresivno je videti kako su savremena arhitektura, poslovni sadržaji i život na vodi uklopljeni u jedinstvenu urbanu celinu. Ovakvi primeri pokazuju kako vizija i dugoročno planiranje mogu da promene čitave delove grada”, napisao je Mićin. On je istakao da se Novi Sad razvija i raste, zbog čega je, kako je







