Mićin u na konferenciji u Londonu: NS se razvija, budućnost da planiramo odgovorno
RTV pre 13 sati | Tanjug

LONDON - Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin stigao je danas u London, gde učestvuje na konferenciji "EBRD Green Cities Mayors Meeting 2026", kojoj prisustvuju gradonačelnici iz više od 50 gradova sa tri kontinenta, a tom prilikom je rekao da se Novi Sad razvija i raste, a obaveza gradske uprave je da njegovu budućnost planira odgovorno.
Kako je naveo na svom Instagram nalogu, uoči početka konferencije obišao je "Canary Wharf", jedan od najmodernijih delova Londona, izgrađen uz reku Temzu. "Impresivno je videti kako su savremena arhitektura, poslovni sadržaji i život na vodi uklopljeni u jedinstvenu urbanu celinu. Ovakvi primeri pokazuju kako vizija i dugoročno planiranje mogu da promene čitave delove grada", dodao je Mićin. Mićin je istakao da svet ne čeka, a gradovi koji najviše napreduju su oni







