Kineska privredna komora otvara predstavništvo u Srbiji: Beograd od 2028. mogući domaćin velikog evropsko-kineskog sajma

Dnevnik pre 7 sati
Kineska privredna komora otvara predstavništvo u Srbiji: Beograd od 2028. mogući domaćin velikog evropsko-kineskog sajma

Srbija će dobiti predstavništvo Kineskog saveta za promociju međunarodne trgovine — CCPIT, organizacije koja okuplja više od 300.000 kompanija članica, a nova kancelarija u Beogradu pokrivaće čitav region.

To je potvrđeno na sastanku Marka Čadeža, predsednika Privredne komore Srbije, i Jagode Lazarević, ministarke unutrašnje i spoljne trgovine, sa Renom Hongbinom, predsednikom CCPIT-a, u Pekingu. Na sastanku je dogovoreno i formiranje zajedničke radne grupe koja će raditi na organizaciji evropskog „spin-of” izdanja Kineskog međunarodnog sajma lanaca snabdevanja — CISCE. Reč je o sajmu usmerenom na povezivanje dobavljača iz Evrope i Kine, čije bi održavanje u Beogradu

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »