Psihološkinja Ana Vlajković o presudi u predmetu Ribnikar: Ne treba da posle kazni zaboravimo ceo slučaj, tako ne funkcioniše zdravo društvo (VIDEO)
Insajder pre 14 sati | Insajder

Nakon tragedija u školi „Vladislav Ribnikar“, Duboni i Malom Orašju, ali i drugih slučajeva vršnjačkog nasilja sa smrtnim ishodom, porodice žrtava i dalje traže odgovore, ali i promene za koje veruju da bi mogle da spreče nova stradanja. Dok pojedine inicijative čekaju institucionalni odgovor, ostaje pitanje kako izgleda život porodica žrtava kada se javnost okrene drugim temama. Da li je uloga države završena kada se izreknu presude ili ona ima i odgovornost da dugoročno bude uz one koji su preživeli
OŠ "Vladislav Ribnikar" memorijal, Foto: Srđan Ilić Psihološkinja Ana Vlajković je govoreći za Insajder istakla da najteži period za porodice žrtava tragedija nastupa u onom trenutku kada društvo nastavi dalje. „Upravo je to i problem našeg, ali ne samo našeg društva. Problem je što živimo u disfunkcionalnom društvu. Mi imamo državu koja ne preuzima odgovornost i koja se trudi da zatrpa hiperprodukcijom žutih vesti ono što se događa, bilo to obeležavanje












